Najlepsze lodówki. TOP-10

Zastanawiasz się, jaką lodówkę warto teraz kupić? Nie musisz szukać dalej. Sprawdziliśmy polskie sklepy i wybraliśmy 10 najlepszych lodówek wolnostojących. 

Nietrudno teraz znaleźć dobrą i godną polecenia lodówkę wolnostojącą. Oferta rynkowa jest tak bogata, że wybrać zaledwie 10 najlepszych modeli to nie lada zadanie – porządnych urządzeń wystarczyłoby nawet i na TOP-40.

Modele, które wybrałem poniżej należą do absolutnej czołówki – to najlepiej zrobione lodówki wolnostojące na polskim rynku.

Samsung RB38T776CB1 Grand+

Najnowszy nabytek w naszym maniaKalnym TOP-10 lodówek. Z 47 nowych modeli firmy Samsung (jest w czym wybierać!) moim zdaniem najładniejszy jest wariant grafitowy – idealnie płaski front w ciemno-metalicznym wykończeniu będzie świetnie pasował do nowoczesnej kuchni.

RB38T776CB1 to lodówka o wysokości 203 cm i ogromnej pojemności – konkurencja znowu zostaje w tyle. Chłodziarka ma 273 litry pojemności, a zamrażarka to aż 112 litrów. Sprzęt wykonano w klasie A+++, więc zużycie prądu jest wyjątkowo niskie – to raptem 180 kWh (czyli około 110 zł rocznie).

Koreańskiej firmie udało się obniżyć głośność pracy lodówki do rekordowego poziomu 35 db (jak na No Frost). Samsunga trzeba też pochwalić za specjalne szuflady. Dotychczas firma ta nie oferowała wielu modeli z prawdziwą komorą zero, lecz wraz z premierą serii Grand+ się to zmienia.

Omawiany model ma komorę, która może mieć temperaturę mniejszą od chłodziarki o 2 stopnie, więc jak ustawimy 1 stopnień w lodówce, to komora zero może mieć nawet -1 stopień! To nie wszystko – szufladę można podzielić w proporcjach 1/3, 1/2 lub 2/3 – gdzie jedna część będzie komorą zerową, a druga uzyska taką samą temperaturę jak chłodziarka.

Największa szuflada to komora z regulacją wilgotności. W lodówce panuje wilgotność na poziomie max. 50%, a w szufladzie uzyskamy 70 lub 80% wilgotności na warzywa i owoce – to rozwiązanie ma przedłużyć świeżość ponad 2-krotnie.

Jakość wykonania nowych lodówek jest na wysokim poziomie – może co najwyżej dziwić wybór materiału do półki zakrywającej komorę zero w chłodziarce – szkło zostało umieszczone w szerokiej, białej i plastikowej ramce, która pod naciskiem skrzypi i ugina się – to jedyny słaby element jaki znalazłem w lodówkach Grand +.

LG GBB72MCDZN

Ten model koreańskiego producenta to mój ulubieniec wśród lodówek 2-metrowych. Ma pojemną chłodziarkę (277 litrów) i zamrażarkę (107 litry). W chłodziarce mamy komorę zero z regulacją temperatury i szufladę z regulacją wilgotności na warzywa i owoce.

Jedna z półek jest w pełni składana, na wyposażeniu znajduje się też półka na butelki. Dwoma termostatami regulujemy osobno temperaturę chłodziarki i zamrażarki – czynność tą można wykonać też za pomocą smartfona, bo lodówka posiada WiFi.

Na froncie urządzenia znajduje się programator, a sama stal została pociągnięta emalią w kolorze grafitu – w efekcie kolor jest ciemny i świetnie pasuje pod matowe sprzęty kuchenne. Rozmiar urządzenia to 203 x 59,5 x 67,5,cm, a drzwi licują się zresztą konstrukcji.

Sprzęt wykonano w technologii No Frost i w klasie A++. LG produkuje jedne z najcichszych lodówek na rynku, stąd głośność to tylko 36 dB (sprężarka inwerterowa). Nowością w lodówkach LG jest dodatkowe chłodzenie lodówki z „sufitu” – ma to pomagać w szybszym chłodzeniu lodówki po jej otwarciu. Do tego firma dba o swoich klientów i oferuje darmową usługę przełożenia drzwi przez serwis firmowy (mamy na to 30 dni od daty zakupu).

Parametr zamrażania wypada dobrze – to 12 kg na 24h , a więc lepiej niż w wypadku Beko/Grundiga, Samsunga i podobnie jak w Boschu/Siemensie oraz Haierze. Uwaga: mamy 10 lat gwarancji na kompresor.

W cenie 2500 zł trudno dostać coś lepszego.

Haier A3FE737CMJ

Haier to mało popularny producent AGD w Polsce, a szkoda – produkuje dobry sprzęt w uczciwej cenie. Polecany model to lodówka w rozmiarze 200,5 cm wysokości, 59,5 cm szerokości i 67,5 cm głębokości.

Lodówka pracuje z raczej przeciętną głośnością 40 dB i wykonano ją w klasie A++. Co jest w niej tak dobrego, że znalazła się w TOP-10? Znakomita jakość wykonania i nietypowy (lecz wygodny) układ szuflad zamrażarki.

Aby dostać się do zamrażarki nie otwieramy drzwi, za którymi kryją się szuflady. Każda szuflada ma własny front i uszczelnienie, więc mamy do nich natychmiastowy dostęp. Szuflady są dwie, i o różnej pojemności, a łącznie mają 97 litrów. Chłodziarka ma 257 litrów i kolejne dwie szuflady: komorę zero i szufladę na warzywa/owoce.

Świetnie wygląda oświetlenie – większość powierzchni tylnej ściany lodówki to panel LED. Poza szufladami, lodówkę wyposażono w półkę na butelki i 4 szklane półki. Temperaturę ustawimy osobno dla chłodziarki, zamrażarki i komory zero (My Zone).

Cena? Około 2600 zł. Osobiście, miałbym spore wątpliwości, jaką lodówkę na 2 metry wybrać – LG, czy Haier. Obie są świetne!

Amica FK299.2FTZXAA

Polski producent specjalizuje się w lodówkach o nietypowym rozmiarze – np. szerokości do 55 cm pod małe kuchnie. Właśnie taki jest powyższy model – lodówka wykonana w technologii No Frost, klasie A++, o głośności 42dB.

Jak na urządzenie o wymiarach 54,5 cm szerokości, 60 cm głębokości (fronty licują się z szafkami – to rzadko spotykana możliwość) i wysokości 180 cm, otrzymujemy przyzwoite pojemności: chłodziarka ma 180 litrów, a zamrażarka – 70 litrów. Parametr zamrażania nie wygląda może najlepiej na tle innych lodówek w tym zestawieniu (3,5 kg / 24h), lecz trzeba brać pod uwagę, że jest to wyjątkowo mały i kompaktowy sprzęt.

Jak na nietypowy model przystało, mamy tu nietypowe wyposażenie: komorę zero na mięso wędliny, szufladę na warzywa lub owoce z regulacją wilgotności i specjalną podstawką, dzięki której powietrze porusza się także pod produktami. Wszystkie szuflady są osadzone na rolkach, wnętrze wykończono na kolor srebrny, dolny balkonik otrzymał dodatkowo zabezpieczenie dla wyższych przedmiotów.

W samej chłodziarce możemy sterować wilgotnością za pomocą przełącznika na tylnej ściance. Drzwi urządzenia licują się przy otwieraniu. Termostat jest jeden, a sterowanie nim umieszczono w środku chłodziarki – mamy możliwość ustawienia temperatury z zakresu 2-8 stopnie + szybkie chłodzenie. Temperatura w zamrażarce jest ustawiana automatycznie.

Model ten występuje w kolorze białym i srebrnym, w dwóch typach klasy energetycznej: A++ lub A+ i 2 rozmiarach: 180 cm wysokości, jak i 170 cm. Opcji wyboru jest bardzo dużo, a najdroższy wariant to koszt ok. 1700 zł. Jeśli szukasz urządzenia, które zmieści się w małej kuchni – Amica ma dla Ciebie wiele dobrze wyposażonych modeli.

Beko MCNA406E43ZXB

Lodówka tureckiego producenta z systemem Neo Frost – to rozwiązanie podobne do No Frost, lecz dodatkowo mamy dwa oddzielne obiegi powietrza między komorą chłodziarki i zamrażarki (zapachy się nie mieszają) oraz dwa oddzielne termostaty – ustawimy osobno temperaturę dla chłodziarki, jak i zamrażarki.

Urządzenie wykonano w klasie A++ i głośności 37 dB – to bardzo dobry wynik. We wnętrzu chłodziarki znajdziemy dwie szuflady – jedną na warzywa i owoce (z pochłaniaczem wilgoci i niebieskim światłem), i drugą na mięsa oraz wędliny (utrzymuje temperaturę ok. 0 stopni).

Lodówka potrafi zamrozić do 6 kg na 24 godziny – to co prawda przeciętny wynik, ale największą zaletą lodówki jest duża pojemność zamrażarki – aż 109 litrów, przy standardowym rozmiarze 203 cm wysokości i 60 cm szerokości (głębokość 67 cm).

Ten model możemy zabudować w meblach – chłodzenie chłodziarki jest tak zaprojektowane, że nie wymaga przestrzeni po bokach urządzenia. Front lodówki jest emaliowany i imituje stal szczotkowaną.

Lodówką sterujemy z poziomu wyświetlacza w drzwiach. Wewnątrz chłodziarki zrobiono oświetlenie ledowe i srebrne wykończenie półek, szuflad i balkoników. Kompresor jest inwerterowy, więc lodówka powinna pracować cicho i bezawaryjnie przez lata.

W promocjach bez trudu znajdziesz ten model poniżej 2000 zł – ciężko znaleźć lepiej wyposażoną chłodziarkę w tak niskiej cenie.

LG GSM860BMAV

Lodówka LG to urządzenie typu side by side – jedna strona to chłodziarka, a druga to zamrażarka. Modele tego typu należą do największych lodówek na rynku – szerokość to 91,2 cm, głębokość 71,5 cm, a wysokość 179 cm.  Drzwi lodówki nie licują się z resztą urządzenia po otwarciu, co jest typowe dla lodówek side by side.

Urządzenie oferuje technologię No Frost, pracuje w klasie A+, a jego głośność to 39 decybeli.

Pod względem pojemności jest to jedna z najlepszych lodówek w swojej klasie – zamrażarka ma aż 219 litrów, a chłodziarka 399 litrów. Osobiście uważam, że jest to też najładniejsza szklana lodówka na rynku, a do tego w przyzwoitej cenie. Dla wielu osób wadą może być brak kostkarki automatycznej – jest jedynie manualna.

Parametr zamrażania wynosi 12kg na 24h – to świetny wynik. Sprzęt wyposażono w dwa oddzielne termostaty – ustawimy osobno temperaturę dla chłodziarki, jak i zamrażarki. Otrzymujemy też wiele fajnych rozwiązań – np.: „drzwi w drzwiach” (górne drzwi chłodziarki otwiera się osobno w stosunku do pełnych drzwi chłodziarki). Funkcja ta pozwala oszczędzać energię.

Lodówkę wykończono na kolor srebrny, doposażono w komorę na warzywa i owoce, półkę na butelki, dodatkową szufladę na wędliny i sery. W samej chłodziarce zamontowano węglowy filtr powietrza, a w zamrażarce dwie szuflady szybkiego zamrażania. Na kompresor producent udziela 10 lat gwarancji.

Lodówką można sterować za pomocą smartfona – wyposażono ją w moduł WiFi. Cena urządzenia spadła poniżej 5000 zł – jak na czarne szkło to atrakcyjna oferta.

Siemens KG49NAI31

Nietypowa rozmiarowo lodówka niemieckiego producenta, tureckiej produkcji. Urządzenie posiada 70 cm szerokości i 203 cm wysokości (głębokość 67 cm). Lodówkę wykonano w technologii No Frost, efektywność energetyczna to A++ a głośność plasuje się na poziomie 40 dB.

Pojemność zamrażarki nie zachwyca – to tylko 105 litrów, co jak na szerokość 70 cm nie jest dobrym wynikiem (lodówki o szerokości 60 cm potrafią mieć zamrażarki 109-130 litrów – patrz Beko czy Samsung), lecz pojemność chłodziarki wynosząca 330 litrów to już świetny rezultat.

Kolejnym dużym plusem jest jakość wykonania wnętrza – wykończenie metalem, a nie plastikiem, trzy szuflady, z czego dwie to komory zero i jedna to komora na warzywa i owoce z regulacją wilgotności. Sama chłodziarka ma regulację wilgotności, przełącznikiem na tylnej ściance.

Parametr zamrażania w tym urządzeniu jest jednym z najwyższych na rynku – to aż 14kg na 24h! Wyświetlacz elektroniczny zlokalizowano na drzwiach – prezentuje się świetnie i posiada jedną ciekawą funkcję – sterowanie za pomocą sieci WiFi.

Lodówkę wyposażono w dwa oddzielne termostaty – ustawimy osobno temperaturę dla chłodziarki, jak i zamrażarki. Front wykonano z szczotkowanej stali i zabezpieczono emalią przeciw odciskom palców.

Cena urządzenia nie zalicza się do najniższych – wynosi ok. 3300 zł, lecz za te pieniądze otrzymujemy dobrze wykonaną lodówkę z WiFi i standardową pod względem pojemności zamrażarką. Poluj na promocje – sprzęt można często kupić nawet poniżej 2800 zł!

Gorenje NRK6192MC

Słoweński producent nie ogranicza się do standardowych wariantów kolorystycznych – ten model występuje w czterech kolorach: czerwonym, bordowym, czarnym i szampańskim.

Chłodziarkę wyposażono w dwie komory: jedną z temperaturą ok. 3 stopnie C i drugą na warzywa lub owoce, z regulacją wilgotności. Wykończenie to kolor srebrny, zamiast jednej ze szklanych półek, dostajemy półkę na butelki.

Urządzenie wykonano w technologii No Frost, klasie A++ – cechuje się przeciętną głośnością na poziomie 42 dB. Rozmiar mamy tu standardowy: 185 cm wysokości, 60 cm szerokości i 64 cm głębokości. Jak na takie gabaryty otrzymujemy skromną zamrażarkę (85 litrów) i 222-litrową chłodziarkę.

Lodówkę można zabudować po bokach – chłodzi się tyłem. Termostat jest pojedynczy – od chłodziarki, a z fajnych opcji trzeba wymienić świetny system regulacji wysokości balkoników (co kilka centymetrów) i jonizację powietrza. Drzwi urządzenia licują się przy otwieraniu, lecz trzeba pamiętać o wystających rączkach.

Jak widać, powyższe parametry nie należą do najlepszych i lekko odstają od pozostałych urządzeń w moim zestawieniu, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę cenę – to aż 2300 zł. Dlaczego więc lodówka Gorenje znalazła się w zestawieniu TOP-10? To proste – wiele osób szuka sprzętu oryginalnego pod względem wyglądu i koloru, a to jest jedyny duży producent oferujący lodówki w kilkunastu kolorach, w wariantach nowoczesnych, jak i retro.

Liebherr Cuel 2331 Comfort

Teraz coś dla osób szukających naprawdę małego urządzenia. Lodówka Liebherra ma tylko 137,2 cm wysokości, 55 cm szerokości i 63 cm głębokości. Pojemności to 156 litrów w chłodziarce i 53 litry w zamrażarce (dwie szuflady).

Chłodziarka odszrania się automatycznie, ale zamrażarkę, raz na jakiś czas trzeba odmrozić samemu. Wykonanie wnętrza jest najlepsze w klasie – obijacze półek to nie plastik imitujący blachę – to faktycznie jest metal! Uchwyty są zintegrowane w drzwiach – nic nie wystaje poza obrys lodówki.

Pod względem głośności jest super – hałas nie przekracza 39 dB. Zdolność zamrażania to 4 kg / 24h. Jak na tak mały sprzęt – wykonanie i parametry są świetne (cena to ok. 1300 zł).

Wyjaśnić trzeba tylko jedną kwestię: tańsze lodówki tego producenta (należące do serii Comfort) to zazwyczaj urządzenia produkowane w Bułgarii i nie mają wiele wspólnego z legendarną trwałością Liebherra produkcji austriackiej – żywotność będzie podobna do innych „tanich” producentów.

Whirlpool W7 832T MX H

Lodówka amerykańskiej firmy produkowana w Polsce – zupełnie jak śmigłowce ostatnio kupowane dla naszej armii 😉 Urządzenie polecane dla osób chcących zabudować lodówkę – ten model chłodzi się tradycyjnie tyłem.

Wysokość nieco wykracza ponad standard (189 cm), szerokość to 59,5 cm, a głębokość 67,7 cm. Lodówkę wykonano w technologii No Frost i w klasie A+++. Hałas na poziomie 37 dB plasuje urządzenie wśród najcichszych lodówek na rynku.

Mamy tu dwie szuflady – jedną na warzywa lub owoce Fresh Box + z regulacją wilgotności i drugą Fresh Box 0 stopni – komorę zero za mięso i ryby. Dodatkowo otrzymujemy półkę na butelki, dobrze wykonane balkoniki, fronty ze stali szczotkowanej (a nie emaliowane, jak u większości producentów).

Programator umieszczono nisko nad uchwytem, a termostaty mamy dwa – osobno ustawimy temperaturę dla chłodziarki, jak i zamrażarki. Front urządzenia jest lekko zaokrąglony, a drzwi licują się przy otwieraniu.

Jak na cenę w okolicy 2200 zł, lodówka ma dobrą zdolność zamrażania 10 kg / 24h. Pojemności to standard w tym rozmiarze: 215 litrów chłodziarki i 104 litrów zamrażarki. Ciekawostką jest 15-letnia gwarancja na kompresor – większość producentów oferuje 10 lat gwarancji na kompresory inwerterowe.

Whirlpool produkuje lodówki o klasycznym wyglądzie i o dobrej jakości – jeśli nie szukasz kosmicznego designu, ledów w uchwytach, czy wielkich pojemności – to będzie dobry sprzęt dla Ciebie.

(źródło: agdmaniak.pl)

KATEGORIE
POZOSTAŁE WPISY
OSTATNIE KOMENTARZE
  • No recent comments available.
KALENDARZ
styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
SPRZĘTY AGD
O nas

Strona powstała z myślą o niezdecydowanych osobach, które chcą zakupić dobry sprzęt, ale nie za ogromne pieniądze. Proponujemy i recenzujemy sprzęty do kuchni, łazienki, a także do ogrodu.

Kontakt

Polityka cookies

Ta strona korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Przeglądając stronę, wyrażasz zgodę na ich użycie.