Najlepsze suszarki do ubrań. TOP-10

Dobra suszarka do ubrań do skarb – o ile wiesz, jaki model kupić. Na naszej liście TOP-10 znajdziesz wyłącznie najlepsze suszarki do ubrań – kondensacyjne z pompą ciepła i czujnikiem wilgotności.

Jakiś czas temu radziliśmy, jaką suszarkę do ubrań warto kupić i na co zwracać uwagę podczas zakupu, a dzisiaj przygotowałem poradnik zakupowy w pigułce: TOP-10 najlepszych suszarek do ubrań dostępnych w polskich sklepach.

Whirlpool EFTD9X3BPL

Whirlpool EFTD9X3BPL to pojemna suszarka o wsadzie 9 kg i świetnych parametrach – zwłaszcza w kontekście ceny oscylującej w okolicy 2100 zł, bo za tyle kupisz ten model teraz w promocji!

Sprzęt wykonano w klasie A+++ co w przypadku suszarek z tej półki cenowej niemal się nie zdarza (urządzenie zużywa 194 kWh prądu rocznie, a więc w przeliczeniu około 120 zł). Do tego mamy klasę kondensacji A, a głośność pracy tylko 64 dB, gdyż silnik to konstrukcja bezszczotkowa. Warto natomiast przed zakupem sprawdzić głębokość suszarki – producent podaje, że 64,9 cm.

Suszarka ma czujnik wilgotności, więc suszy do poziomu, który sobie sami wybierzemy. Oczywiście pozwala też na suszenie czasowe. Wśród programów niczego nie brakuje: jest delikatny, kolory, kołdry, koszule, łatwe prasowanie, mieszane, kolorowe, ulubione, odświeżanie, pościel, program 30 min., sport/fitness, syntetyki, wełna.

LG RC90V9AV4Q

LG RC90V9AV4Q to jedyne urządzenie na rynku, które posiada skuteczny system czyszczenia filtrów. Suszarka podczas cyklu uruchamia od jednego do trzech razy proces czyszczenia kondensatora za pomocą 3 dysz pod ciśnieniem – mamy więc pewność, że kondensator jest zawsze czysty i sami nic nie musimy z nim robić.

Producent zastosował tu silnik inwerterowy i sprężarkę inwerterową – obie części mają 10 lat gwarancji. Pojemność suszarki to 9 kg, klasa energetyczna to A+++, klasa kondensacji to A, a głośność tylko 62 dB.

Czas trwania programu dla załadunku pełnego to 239 minut. Sprzęt ma 10 programów i możliwość zdalnego sterowania. Wymiary są tu standardowe – głębokość to 60 cm liczona po blacie – na stronie producenta podają błędną głębokość 69 cm. Nawet jakby liczyć ze wszystkim co wystaje, otrzymamy max. 67 cm…

Suszarkę można podłączyć bezpośrednio pod odpływ, w komplecie dostajemy półkę na buty i zestaw do montażu na pralce LG (dwa kątowniki). Suszarkę można ustawić na pralkach o głębokości min. 55 cm. Bęben wykonano ze stali szlachetnej, a kierunek otwierania drzwi da się przestawić.

BEKO MDF7434RXC

Nie masz miejsca na pełnowymiarową suszarkę? Beko ma w ofercie model o głębokości 46 cm (liczone po blacie, pełna głębokość to 52,9 cm). Do niedawna, w takiej sytuacji mogłeś zakupić tylko suszarkę slim od Candy / Hoover, a to jednak niższa półka w porównaniu do Beko.

Bęben wykonano ze stali szlachetnej. Dostęp do kondensatora jest tu prosty, lecz czyścić musimy go ręcznie. Suszarkę można podłączyć bezpośrednio pod odpływ, a kierunek otwierania drzwi, da się przestawić. Sprzęt możesz ustawić na pralkach o głębokości min. 45 cm – Beko oferuje specjalny łącznik do tego.

Model Beko ma 7 kg wsadu, 16 programów, klasę A++ i 65 dB głośności. Klasa kondensacji to standardowe B, a czas trwania programu z pełnym załadunkiem to 179 minut. Zastosowano tu silnik szczotkowy. Cena to około 2400 zł.

ELECTROLUX EW8H458BP PerfectCare

Popularny model szwedzkiego producenta. Od ponad roku także w moim domu. To prosty model w dobrej cenie (ok. 2400 zł).

Pełna głębokość sprzętu to 66,2 cm, klasa energetyczna A++, załadunek 8 kg, klasa kondensacji B i czas trwania programu dla pełnego załadunku to 154 minuty. Hałas nie jest najniższy – 66 dB i faktycznie jest to słyszalny szum nawet przy zamkniętych drzwiach.

Silnik mamy tu inwerterowy z 10-letnią gwarancją (trzeba się zarejestrować). Programów dostajemy 12 + tryb nocny. Bęben wykonano ze stali szlachetnej, a kierunek otwierania drzwi da się przestawić. Dostęp do kondensatora jest łatwy i czyści się go manualnie.

Electrolux raz na jakiś czas oferuje zwrot do 400 zł za zakup suszarki – sam skorzystałem z takiej promocji i ostatecznie model ten kosztował mnie 1700 zł, a w takiej cenie jest to sprzęt bezkonkurencyjny. Jedyne co drażni mnie w modelu EW8H458BP to trudny do wyczyszczenia kondensator, ale to jest cecha wszystkich suszarek z wyjątkiem LG.

GORENJE MAD830

Gorenje oferuje jeden z najbardziej opłacalnych modeli na rynku, ale przez słabą dostępność w sklepach i brak marketingu mało kto wie o tym sprzęcie. Suszarka ma cenę regularną około 2700 zł, ale często można kupić ją w promocji nawet poniżej 2000 zł.

Co dostajemy za taką kasę? Naprawdę sporo – klasę A+++, silnik inwerterowy, głośność 65 dB, 8 kg wsadu, klasę kondensacji A, 14 programów. Czas trwania programu dla pełnego załadunku to 175 minut.

Mamy możliwość podłączenia pod odpływ. Ciekawą funkcją jest odświeżanie ubrań zjonizowanym powietrzem. Suszarka nie wymaga łącznika do postawienia na pralce – urządzenie posiada nóżki próżniowe, które stabilizują urządzenie.

Kondensator trzeba czyścić ręcznie, a bęben jest wykonany ze stali szlachetnej. Suszarka godna polecenia każdemu, kto szuka oszczędnego sprzętu w dobrej cenie.

SIEMENS WT7U46EPL iQ500

BSH przyzwyczaił nas do wysokich cen swoich produktów. Tutaj jest nie inaczej – suszarka Siemensa kosztuje zazwyczaj 2700 zł, ale koncern często oferuje cashback od 150 do 500 zł na suszarki.

Sprzęt oferuje 9 kg wsadu. Głębokość całkowita to 63,6 cm, klasa energetyczna to A++, klasa kondensacji B, głośność 64 dB (silnik inwerterowy), a czas trwania programu dla pełnego załadunku to 162 minuty. Na wyposażeniu mamy kosz na buty.

Producent deklaruje w tym modelu automatyczne czyszczenie kondensatora – niestety, nie jest to do końca skuteczne. Czyszczenie odbywa się za pomocą grawitacyjnego opadania wody. Z tego powodu tylko LG uznaję za markę z suszarkami, które potrafią samemu wyczyścić kondensator.

Bęben wykonano ze stali szlachetnej, skropliny można odprowadzić do odpływu, a kierunek otwierania drzwi da się przestawić. Suszarkę można stawiać na pralkach o min. głębokości 55 cm. Programów mamy tu 12 + 2 czasowe.

Główną zaletą suszarki jest świetny, czytelny programator, duży wsad i program własny – wszystkie parametry ustawiamy samemu.

BEKO MDH8634RXS

Sensowny model tureckiego producenta. W cenie około 2400 zł Beko oferuje urządzenie z najlepszymi parametrami: A+++, klasa kondensacji A, 8kg wsadu, 64 dB głośności (silnik szczotkowy) i aż 16 programów.

Świetny jest program Daily – 4 kg prania wysuszymy w 1h. Suszarkę można postawić na urządzeniach slim 45 cm (wymagany łącznik Beko). Głębokość całkowita to 56,8 cm i 52,3 po blacie.

Suszarka ma bęben wykonany w pełni ze stali nierdzewnej, a kierunek otwierania drzwi da się przestawić. Urządzenie posiada możliwość podłączenia pod odpływ, a czas suszenia pełnego załadunku to 209 minut.

Ta suszarka oferuje świetne parametry za stosunkowo niską cenę. Jedynym konkurencyjnym urządzeniem jest dla niej suszarka Gorenje, lecz z uwagi na nikłą dostępność tej ostatniej zapewne sprzedawać się będzie głównie Beko.

Do pełni szczęścia, brakuje tylko skutecznej technologii samooczyszczenia kondensatora – na razie trzeba robić to ręcznie. Przy zakupie sprzętu Beko, zawsze warto sprawdzić aktualne promocje na stronie producenta – często można złapać gratisy w postaci sprzętu z małego AGD.

WHIRLPOOL STU92EEU

Budżetowa suszarka amerykańskiej firmy. Jak na cenę poniżej 2000 zł dostajesz dobre parametry.

Głośność to 64 dB (silnik inwerterowy), wsad 9 kg, klasa A++, klasa kondensacji B, 211 minut czasu trwania programu dla pełnego załadunku. Bęben wykonano ze stali nierdzewnej, z wyjątkiem tylnej ściany – ta jest galwanizowana, a kierunek otwierania drzwi, da się przestawić .

Głębokość to 65,6 cm. Programów otrzymujemy 14, w tym sporo krótkich. Nietypowym rozwiązaniem jest programator z ikonami – nazwa programu pojawia się na wyświetlaczu tekstowym.

Kondensator czyścimy ręcznie, ale jest on łatwo dostępny. Suszarka ma spójny design z wieloma urządzeniami marki Whirlpool. Urządzenie można postawić na pralce o głębokości min. 55 cm. Powyższy model Whirlpoola to konkurent Electroluxa EW8H458BP.

BOSCH WTH8500FPL

Najprostsza suszarka w zestawieniu. Podstawowy model Boscha oferuje 7 kg wsadu, klasę A+, klasę kondensacji B i głośność 65 dB (ma zwykły silnik szczotkowy).

Pełna głębokość suszarki to 63,6 cm, bęben jest galwanizowany, a kondensator czyścimy ręcznie. Czas trwania programu dla pełnego załadunku to 192 minuty. Programów mamy 11, a w tym krótki 40 minut dla 1 kg wsadu i odświeżanie 30 minut, śmiesznie nazwane „wietrzeniem”.

Suszarka jest dostępna na wyłączność w sklepie Media Markt w cenie regularnej 1999 zł. Na tle wcześniej wymienionych Electroluxa i Whirlpoola może wypadać blado, ale nic bardziej mylnego – model ten jest często przeceniany do poziomu 1600-1700 zł, a takiej cenie to przyzwoita oferta dla poszukiwacza podstawowej, prostej suszarki.

LG Styler S3WERB

Na koniec coś nietypowego – suszarka w formie wąskiej szafy (58,5 cm głębokści, 44,5 cm szerokości i 185 cm wysokości). Sprzęt posiada funkcję suszenia niskotemperaturowego, ale jego głównym zadanie jest odświeżanie ubrań.

W szafie zmieszczą się jednocześnie dwie koszule i para spodni, w których suszarka zrobi odpowiedni i wyraźny kant. Ubrania na wieszkach delikatnie poruszają się i są parowane – dzięki temu odświeżają się i rozprasowują. Spodnie umieszcza się w specjalnych uchwycie w drzwiach.

Pojemniki z wodą mieszczą się na dole szafy, pojemność samej szafy to 5,2 kg, a głośność to 40 dB (pompa ciepła). Sprzęt posiada osobne programy: odświeżanie (mocne, średnie, delikatne), suszenie (normalne, delikatne, szybkie), sanityzacja (mocne, normalne), spodnie. Dodatkowo, przez NFC można wgrać 10 własnych programów. Sprężarka posiada 10 lat gwarancji.

Szafa występuje w kolorze białego szkła, brązu i czerni. Ceny zaczynają się od 6000 zł, więc zakup tego urządzenia to raczej fanaberia – lecz, jakże praktyczna fanaberia…

(źródło: agdmaniak.pl)

KATEGORIE
POZOSTAŁE WPISY
OSTATNIE KOMENTARZE
  • No recent comments available.
KALENDARZ
styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
SPRZĘTY AGD
O nas

Strona powstała z myślą o niezdecydowanych osobach, które chcą zakupić dobry sprzęt, ale nie za ogromne pieniądze. Proponujemy i recenzujemy sprzęty do kuchni, łazienki, a także do ogrodu.

Kontakt

Polityka cookies

Ta strona korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Przeglądając stronę, wyrażasz zgodę na ich użycie.